Cavalier King Charles Spaniel Yavruları

cavalier king charles spaniel yavru

Cavalier King Charles Spaniel Yavruları

Cavalier King Charles Spaniel ırkı isminden de anlaşılacağı gibi kökeni itibari ile İngiltere kraliyet aileleri tarafından beslenen asil bir köpek ırkıdır. King Charles yüzyıllardır asaleti ve ev içinde insan ve diğer petlerle olan uyumluluğu ile her zaman isminden olumlu söz ettirmiş bir ırk konumdadır. King Charles ırkı ülkemizde aile köpeği olarak beslenmekte ve popülaritesi her geçen gün hızla büyümektedir. King Charles sevimli olmasının yanında, akıllı ve itaatkar olması da bu ırkın çocuklu ve kalabalık aileler arasında da öncelikli tercih sebebidir. Cavalier King Charles Spaniel yavrusu özellikle anne sütünden kesilmesi müteakip eğitilebilirliği son derece yüksektir. Apartman dairesinde besleyenler için tuvalet eğitimindeki kısa sürede olgunlaşan başarısı kendisinin köpek sahiplenmek isteyen diğer aileler tarafından da tercih nedeni olmaktadır.

cavalier king charles yavruları

Cavalier King Charles ilk defa köpek besleyecek insanlar için son derece ideal olmasının yanında çocuklu aileler içinde beslenmesi ve bakımı ve çocuklarla iletişimi açısından olumlu bir köpek ırkıdır. King Charles ırkının en önemli özelliği çocukların yapacağı hatalardan dolayı çocuklara vereceği tepkinin yok denecek kadar az durumunda olmasıdır.

Satılık Cavalier King Charles Spaniel Yavruları

cavalier king charles

cavalier king charles

king charles

King Charles Özellikleri : Her şeyden evvel King Charles ırkını sahiplenirken, almayı düşündüğümüz yerin güvenilirliği ve üretim kalitesi yavrunun gelecekte sağlık ve ırk sorunları yaşamaması açısından son derece önemlidir. İngiliz Toy Spaniel, basık pug burunlu, belirgin alın çıkıntılı ve kubbemsi kafatası ile küçük ve dayanıklı bir spaniel'dir. Yuvarlak gözleri iri ve koyu renklidir. Uzun ve tüylü kulakları düşüktür ve yanaklarına kadar iner. Yumuşak ipeksi kürkü uzunca ve dört renkte olabilir; King Charles (siyah & ten rengi), Ruby (kızıl, bazen göğüste bir kaç beyaz tüyle), Blenheim (kızıl lekelerle beyaz), ve Prens Charles (üç renk). 

King Cavalier karakteri : İngiliz Toy Spanieli kibar, oyuncu, sevgi dolu ancak bazen biraz çekingen bir ırktır. Ona sevgiyle yaklaşanlara karşı yumuşak huyludur. Irk doğal olarak uslu ve zekidir, ancak inatçı olabilir. Sessiz, çok ilgi istemeyen ve her zaman nazik davranılması gereken bir ırktır. Diğer köpeklerle arası iyidir. İngiliz Toy Spaniel insanlarla birlikte olmaya ihtiyaç duyar. Çocuklarla arası genelde iyidir, ancak yaşı büyük olanlarla daha iyi anlaşır. Çok havlamaz. Ortalama bir bekçi köpeğidir. Mükemmel bir ev köpeği olarak kabul edilir. Bazıları çok yemek seçer.

king charles spaniel

King Charles Yavruları

King Charles yaşam ortamı : Aşırı sıcaklardan korunmalıdır. Apartman hayatı için uygundur.

King Charles egzersiz ihtiyacı :Oldukça az egzersize ihtiyaç duyar. Yine de zinde tutulması için düzenli yürüyüş imkanı sağlanmalıdır.

King Charles bakımı : Orta derecede tüy döker. Tüylerin kesilmeye gereksinimi yoktur. Düzenli tarama yeterli olacaktır.

King Charles kökeni : İngiliz Toy Spaniel'in orijini Asya spaniel'lerine kadar uzanabilir hatta belki de Pug'a kadar. Yine de temel olarak İngiliz Adalar'ında geliştirilmiştir. Bu sevimli köpek İngiliz Kraliyet ailesinin sevgilisi olmuştur. İngiliz Toy Spaniel'inin bir tipi, King Charles Spaniel, adını Kral Charles II'den almıştır. 19 yüzyıl boyunca İngiliz Toy Spaniel çeşitli değişimlere uğramıştır. Çıkık gözleri basık burun ve kubbemsi kafatası ile daha küçük üyeleri üretilmiştir. Sonuç günümüzün İngiliz Toy Spaniel'idir. Cavalier King Charles Spaniel'ine benzeyen bu ırkın varlığı 19. yüzyıl öncesi Toy Spaniel'ine dayanır. Cavalier king charles spaniel yavrularının sahiplenme sonrası tüm sorunları ile ilgili 05323438041 numaralı telefonumuz 7/24 açık durumdadır.

 

İletişim

Cavalier King Charles Spaniel

Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

Facebook cavalier king charles   Instagram cavalier king charles spaniel yavruları   twitter cavalier kinh charles spaniel

Ana Sayfa