king charles

cavalier king charles spaniel yavruları

Cavalier King Charles Spaniel Yavruları

Ana Sayfa

Cavalier King Charles Spaniel Yavruları

Cavalier King Charles Spaniel yavrularının özellikleri, bakımı, beslenmesi, fiyatı, ırk kökeni ve Satılık cavalier king charles spaniel yavruları.

 
  cavalier king charles spaniel yavruları cavalier king charles spaniel yavruları
   
cavalier king charles spaniel yavruları cavalier king charles spaniel yavruları
   
cavalier king charles spaniel yavruları cavalier king charles spaniel yavruları
   
cavalier king charles spaniel yavruları cavalier king charles spaniel yavruları
   

CAVALİER KİNG CHARLES SPANİEL ÖZELLİKLERİ

 

Her şeyden evvel Cavalier King Charles ırkını sahiplenirken, almayı düşündüğümüz yerin güvenilirliği ve üretim kalitesi yavrunun gelecekte sağlık ve ırk sorunları yaşamaması açısından son cavalier king charles spaniel yavrularıderece önemlidir. İngiliz Toy Spaniel, basık pug burunlu, belirgin alın çıkıntılı ve kubbemsi kafatası ile küçük ve dayanıklı bir spaniel'dir. Yuvarlak gözleri iri ve koyu renklidir. Uzun ve tüylü kulakları düşükdür ve yanaklarına kadar iner. Yumuşak ipeksi kürkü uzunca ve dört renkte olabilir; King Charles (siyah & ten rengi), Ruby (kızıl, bazen göğüste bir kaç beyaz tüyle), Blenheim (kızıl lekelerle beyaz), ve Prens Charles (üç renk). 

Cavalier King Charles Spaniel karakteri 

İngiliz Toy Spanieli kibar, oyuncu, sevgi dolu ancak bazen biraz çekingen bir ırktır. Ona sevgiyle yaklaşanlara karşı yumuşak huyludur. Irk doğal olarak uslu ve zekidir, ancak inatçı olabilir. Sessiz, çok ilgi istemeyen ve her zaman nazik davranılması gereken bir ırktır. Diğer köpeklerle arası iyidir. İngiliz Toy Spaniel insanlarla birlikte olmaya ihtiyaç duyar. Çocuklarla arası genelde iyidir, ancak yaşı büyük olanlarla daha iyi anlaşır. Çok havlamaz. Ortalama bir bekçi köpeğidir. Mükemmel bir ev köpeği olarak kabul edilir. Bazıları çok yemek seçer.

Cavalier King Charles Spaniel yaşam ortamı 

Aşırı sıcaklardan korunmalıdır. Apartman hayatı için uygundur.

Cavalier King Charles Spaniel egzersiz ihtiyacı 

Oldukça az egzersize ihtiyaç duyar. Yine de zinde tutulması için düzenli yürüyüş imkanı sağlanmalıdır.

Cavalier King Charles Spaniel bakımı 

Orta derecede tüy döker. Tüylerin kesilmeye gereksinimi yoktur. Düzenli tarama yeterli olacaktır.

Cavalier King Charles Spaniel kökeni 

İngiliz Toy Spaniel'in orijini Asya spaniel'lerine kadar uzanabilir hatta belki de Pug'a kadar. Yine de temel olarak İngiliz Adalar'ında geliştirilmiştir. Bu sevimli köpek İngiliz Kraliyet ailesinin sevgilisi olmuştur. İngiliz Toy Spaniel'inin bir tipi, King Charles Spaniel, adını Kral Charles II'den almıştır. 19 yüzyıl boyunca İngiliz Toy Spaniel çeşitli değişimlere uğramıştır. Çıkık gözleri basık burun ve kubbemsi kafatası ile daha küçük üyeleri üretilmiştir. Sonuç günümüzün İngiliz Toy Spaniel'idir. Cavalier King Charles Spaniel'ine benzeyen bu ırkın varlığı 19. yüzyıl öncesi Toy Spaniel'ine dayanır.

 

 

Merkezi  BURSA' da bulunan Cavalier King Charles Spaniel Yavru üretim ve satış tesisimizden, Türkiye'nin her noktasına aynı gün içinde ırk ve sağlık garantili gönderme imkanı...


Köpek Kulübü  Köpek Kulübü  Köpek Kulübü  Köpek Kulübü  Köpek Kulübü  Köpek Kulübü  Köpek Kulübü

CAVALİER KİNG CHARLES SPANİEL

(0532) 343 80 41