King Charles Fiyatları

cavalier king charles fiyatları

Cavalier King Charles Fiyatları

Cavalier King Charles Spaniel fiyatları yavru, yetişkin, renk ve şecere durumuna göre farklılıklar yansıtabilmektedir. Konuyu aşağıda detaylı olarak sizinle paylaşmaya çalışacağım, lakin unutulmamsı gereken bir konuda vereceğim rakamlar net fiyatlar değildir. Serbest piyasa ekonomisinin hakim olduğu pet sektöründe fiyatlar da farklılıklar görülebilmektedir. Sayfada belirttiğim rakamlar Köpek Kulübü nün sahiplenme fiyatlarıdır.

cavalier king charles fiyat

Cavalier King Charles Yavru Fiyatları

Cavalier King Charles yavru fiyatları, tüm Dünya da yaşanan Pandemi öncesi fiyatları renklerine göre 1800 TL ile 3500 TL arasında değişmekte iken, Pandemi sürecinde sınırların kapatılmasından kaynaklı fiyat skalası 3.000 TL ile 5000 TL arasında değişiklik  göstermektedir. Fiyat değişkenliği tek renk, iki renk ve üç renk olmasına kadar faktörler sahiplenme fiyatını etkilemektedir.

cavalier fiyat

Yetişkin Cavalier King Charles fiyatlarında durum biraz daha farklı seyretmektedir. Öncelikle yetişkin Cavalier ırkının dişi olması, genç olması ve kısır olmaması sahiplenme fiyatında belirleyici faktör konumundadır. Yetişkin Cavalier King Charles Spaniel ırkında erkek cinsiyetli olanın rakamı dişiye göre daha uygun pozisyonda seyretmektedir. Ortalama olarak erkeklerde maske ve renklerine göre 1000 TL. 2000 TL arasında seyretmekte iken bu rakam dişilerde 2000 TL ile 4000 TL arasında değişmektedir.

cavalier king charles spaniel fiyatları

 

Şecereli Cavalier King Charles fiyatları, bu ırkın tabii olduğu yani şecerenin tanzim edildiği federasyonun kimliği fiyatı belirleyen önemli unsur konumundadır. Şayet şecere belgesi yerel bir federasyon tarafından düzenlenmiş ve her hangi bir soy ağacı düzenlenmemiş ve üretim izin belgesi gibi göz önünde bulundurulmadan çıkartılmışsa (ülkemizde maalesef ki bunun örnekleri fazladır), bu şecere belgesi uluslararası federasyonların verdiği şecere belgelerine göre kıymetsiz durumdadır. Uluslararası bir federasyondan (FCI gibi) alınmış şecereli Cavalier ırkının yavru fiyatları ortalama 700 $ ile 1500 $ arasında seyretmektedir.

Cavalier King Charles ırkı doğal olarak uslu ve zekidir, ancak inatçı olabilir. Sessiz, çok ilgi istemeyen ve her zaman nazik davranılması gereken bir ırktır. Diğer köpeklerle arası iyidir. İngiliz Toy Spaniel insanlarla birlikte olmaya ihtiyaç duyar. Çocuklarla arası genelde iyidir, ancak yaşı büyük olanlarla daha iyi anlaşır. Çok havlamaz. Ortalama bir bekçi köpeğidir. Mükemmel bir ev köpeği olarak kabul edilir. Bazıları çok yemek seçer. Aşırı sıcaklardan korunmalıdır. Apartman hayatı için uygundur. Oldukça az egzersize ihtiyaç duyar. Yine de zinde tutulması için düzenli yürüyüş imkanı sağlanmalıdır. Orta derecede tüy döker. Tüylerin kesilmeye gereksinimi yoktur. Düzenli tarama yeterli olacaktır.

Cavalier King Charles eğitimi : Cavalier köpek ırkının yavruluk döneminde verilmesi gereken tuvalet disiplini eğitimi ve yetişkin döneminde hem modern yaşama adapte olması için tatbik edilmesi gereken itaat eğitimleri, hem birlikte yaşadığı ailenin yaşam kuralları Ona klasik eğitim müfredatı uygulanmadan öğretilmelidir. Şöyle ki; Cavalier King Charles Spaniel ırkı süs köpekleri kategorisinde olup, diğer büyük ve orta ırk köpek ırklarından farklı olarak eğitim verilmesi gerekmektedir. Fiziki ve karakteristik yapısı gereği ona verilecek eğitim de kesinlikle değişken aralıklı pozitif köpeği eğitimi müfredatı tatbik edilmelidir. Cavalier ırkının eğitiminde onun aşırı itaatkar ve disipline edilmiş bir köpek ırkından daha çok modern yaşam kurallarına uyması gerektiği kadarıyla eğitim verilmesi yeterli olacaktır.

Cavalier eğitiminde dikkat edilmesi gereken konu, onun bir sirk köpeği ya da köpeği olmadığı gerçeğidir. Cavalier köpek ırkının tuvaletini yapmasını gereken noktanın yanında, yaşam alanında yatmasından yemek yemesine kadar olan noktaların öğretilmesi yeterli olacaktır. Cavalier ırkının bir süs köpeği olduğunun unutulmaması ve Onun dünyasında eğitim disiplininin fazla gerekmediği konusunun göz ardı edilmemesi gerekmektedir.

İletişim

Cavalier King Charles Spaniel

Üretim Çiftliği

Bursa

0532 343 8041

Bizi Takip Edin

Facebook cavalier king charles   Instagram cavalier king charles spaniel yavruları   twitter cavalier kinh charles spaniel

Ana Sayfa